Türkiye LPG Piyasası Yatırımcı Rehberi

Türkiye LPG Piyasası Yatırımcı Rehberi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu; ülkemizde LPG sektörünün tanıtılması ve LPG sektörüne yatırım yapmak isteyen özellikle yabancı yatırımcılara yol göstermesi amacıyla “Türkiye LPG Piyasası Yatırımcı Rehberi” hazırladı. Kitapta Türkiye’nin temel iktisadi görünümü ve enerji kullanımına ilişkin istatistiki bilgilere değinilerek LPG sektörünün yapısı ve lisanslandırma süreçleri hakkında bilgiler de veriliyor.

Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde olan kitabın içeriği ve tasarımı EPDK personeli tarafından hazırlandı. LPG sektöründe faaliyet gösteren firmaların bilgi ve görüşlerinden de yararlanılarak hazırlanan kitabın ülkemizde LPG sektöründe yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı yatırımcılar için yol gösterici olması bekleniyor.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ın kitapla ilgili sözleri şöyle: “ Gururla ifade etmeliyim ki Türkiye bugün dünyanın en büyük 16. LPG pazarı. Otogaz kullanımı açısından dünyada Güney Kore’den sonra 2. sırada olan ülkemiz, otogazlı araç ve istasyon sayısı bakamından ise lider konumda. Böylesine büyük bir sektörün adil, öngörülebilir ve rekabetçi yapısını korumak kadar yerli-yabancı yeni yatırımcıların önünü açmak da büyük önem taşıyor. Türkiye ekonomisi ve enerji sektörünün yanı sıra LPG piyasasının işleyişi, lisanslandırma, fiyat oluşumu gibi sektörel bilgilerin de yer aldığı bu çalışma, LPG piyasamıza yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı yatırımcı için yol gösterici bir nitelikte hazırlandı. LPG piyasamızla ilgilenen bütün sektör temsilcilerinin ve yatırımcıların istifade edeceğine yürekten inanıyorum.”

 

Türkiye LPG Piyasası Yatırımcı Rehberi https://www.epdk.org.tr/Detay/Icerik/3-0-176-1002/lpgyatirimci-rehberi linkinden ulaşabilirsiniz.


24.06.2019 - 27.02.2020 Birimi : Basın Müşavirliği   Görüntülenme Sayısı: 7639