Ahmet Çağrı ÇİÇEK - Özgeçmişi

Ahmet Çağrı ÇİÇEK

1977 yılında Yozgat’ta doğdu 1999 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Halen Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Anabilim dalında Türkiye-Avrupa Birliği İlişkileri bölümünde master yapmaktadır.

2000 yılında TBMM Dış İlişkiler ve Protokol Müdürlüğünde işe başladı burada ihtisas komisyonlarının dış ilişkiler bölümünden sorumluydu, daha sonra aynı kurumda Avrupa Birliği Uyum Komisyonu’nda danışman olarak görev yaptı.
2005 yılında Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda Başkan Danışmanı olarak göreve başladı.

2010 yılında aynı kurumda Sermaye Piyasaları Daire Başkanı olarak görevine devam etti.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığındaki görevi esnasında Özelleştirme programında bulunan Tedaş’a bağlı Trakya Elektrik Dağıtım A..Ş’de Denetim Kurulu üyeliği yaptı daha sonra TTA A.Ş’ye bağlı Sigara Sanayi ve Ticareti A.Ş’de Yönetim Kurulu üyeliği ve son olarak yine Özelleştirme programında olan Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş’de önce Yönetim Kurulu üyesi sonrasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürdü.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığında çalıştığı süre zarfında başta Otoyol ve Köprülerin Özelleştirilmesi için kurulan Değer Tespit Komisyonu olmak üzere birçok gayrimenkul ve şirketin Değer Tespit Komisyonlarında görev almıştır.

30 Mayıs 2012 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile Kurul Üyesi olarak atanan Ahmet Çağrı ÇİÇEK , görev süresinin dolmasının ardından 20 Haziran 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile bir kez daha EPDK Kurul Üyesi olarak atanmıştır. Ahmet Çağrı Çiçek, evli ve bir çocuk babasıdır.